Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde mera tartışması nedeniyle çıkan kavgada 2’si öğretmen 5 kişi yaralandı. Doğanşehir ilçesine bağlı Reşadiye köyünde Kengerlidüzü mevkiinde bulunan mera alanlarının köydeki bir aileye kiralanması tartışma başlattı. Daha önce Malatya-Adana yolunu kapatarak olaya tepki gösteren köylüler ile merayı kiralayan aile ile karşı karşıya geldi. Devam »

Posted in Genel, Haberler | Yorumsuz »

AK Parti Milletvekili Mücahit Fındıklı, Doğanşehir ilçesine bağlı Sürgü ve Erkenek beldeleri arasındaki Reşadiye geçidini ortadan kaldıran yeni yolda incelemelerde bulundu.

Sarp bir geçit olması nedeniyle sık sık ölümlü kazaların yaşandığı, kış aylarında ise trafiğe sık sık kapanan ve geçit vermeyen Reşadiye geçidi, yeni yapılan yol sonra rahatladı. Reşadiye geçidinin bölünmüş yolla hizmete açılmasında büyük katkısı olan AK Parti Milletvekili Mücahit Fındıklı, Sürgü Belediye Başkanı Faruk Devam »

Posted in Genel, Haberler | 1 Comment »

Sahipleri Doğanşehirli olan LCW, İstanbul’daki Doğanşehirliler Derneği vasıtasıyla, öğrencilere burs veriyor. Merkezi Bahçelievler’in Şirinevler semtinde bulunan derneğe, Doğanşehir doğumlu üniversite öğrencileri müracaat edebiliyor. Üniversitede okuyan ve yeni kazanan köylülerimize önemle duyurulur.

Bu arada, LCW markasının sahibi, Doğanşehirli olmasıyla gurur duyduğumuz  Vahap Küçük’ün kısa özgeçmişini, gençlerimize örnek olması için yayımlıyoruz. Devam »

Posted in Genel, Haberler | 1 Comment »

SMS ile haberleşme başlattık   Ağustos 28th, 2010

Son 3 senedir şenliğimizi yapamıyoruz. Malatya dışında yaşayanlar olarak, senede bir birbirimizi zor gördüğümüz için de düğün, nişan, sünnet gibi iyi günlerimizde, yakınlarımızın vefatı gibi acılı zamanlarımızda iletişim kurmakta zorlanıyoruz. Bu gibi durumlarda hızlı iletişim kurabilmek için SMS ile cep telefonlarına bilgi mesajı gönderme hizmetini başlattık.

Öncelikle SMS gönderimi için son şenlikte topladığımız 100 kadar kişinin cep telefon numarası var. Devam »

Posted in Genel, Haberler | Yorumsuz »

Her yıl çeşitli kazaların meydana geldiği 1510 rakımlı Reşadiye Geçidi’ni devre dışı bırakacak alternatif yol yapım çalışmaları devam ediyor. Doğanşehir Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından 30 Nisan 2009 tarihinde ihalesi yapılan Malatya-Gölbaşı yolu Sürgü-Erkenek arası yol yapım çalışması sürerken, Reşadiye’nin bağlar mevkiine kadar yol yapımı genel olarak tamamlandı.

Şimdi de yolun asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Erkenek’ten gelen yol, reşadiye’ye uğramadan Kölük Kuyu üzerinden Güzel Köy’e ulaşacak. Devam »

Sürgü ve Reşadiye Geçidi   Ağustos 20th, 2010

24 Nisan sabahı erkenden “yağar eser, yolcu yolunda gerek.” diyerek Adıyaman’a gitmek üzere yola koyuluyoruz. Bakımlı kayısı bahçeler giderek yerini taşlı tarlalara bırakıyor. Bir saat kadar yol aldıktan sonra Doğanşehir yakınlarında Sürgü Beldesi’ne ulaşıyoruz. Sürgü’de kocaman bir kaya kütlesinden oluşan dağ, kırk gözden ağlıyor. Ama ne ağlama!.. Dağın eteğinden yer yer bol miktarda duru, ayna gibi duru sular kaynayarak çıkıyor. Dağınık çıkan bu suları kanallar vasıtasıyla birleştirmişler. Devam »